Update 2025-07-05: Ik heb de update uitgesteld tot Augustus. Ik wil wachten tot ik de nieuwe infrastructuur getest heb op de komende Debian 13 release.
6 maanden geleden ben ik aan de rewrite van Skyz 2.0 gestart. De rewrite is bijna af dus ik post even een update. Er is nog geen vaste releasedatum (ik wil dat het goed is). Ik verwacht dat het ergens volgende week of midden augustus gereleased word (te zien hoeveel ik kan afkrijgen ik kan doen voordat ik op vakantie vertrek).
Wat gaat er veranderen in Skyz 2.0
Er gaat niet zo veel veranderen voor de gebruiker. De rewrite is vooral om de code op te schonen en te herschrijven naar Python (waardoor het verwerken van data iets eenvoudiger word. Er zijn wel een paar Quality of Life changes (zo kan je nu zoekopdrachten favoriet markeren).
Er zal wel een grote wijziging plaatsvinden voor de API. Ik heb de API toegevoegd aan de huidige versie van Skyz toen er 10 weerstations waren, ik had nooit verwacht om naar meer dan 600 weerstations te groeien. Een van de problemen die de huidige open-api heeft is dat er geregeld misbruik is door commerciƫle organisaties. Hierdoor gaat de API standaard enkel eigen weerstations tonen, en pas op aanvraag andere stations. Ik zal wel zo goed als elke aanvraag om extra stations uit te lezen toestaan.